Ena izmed ključnih zavez, ki jim v KLINu sledimo, so kvalitetno izvedene delavnice.
Z našimi OPUS delavnicami udeležence spodbujamo k proaktivnemu razvoju njihovih veščin in jim tako pomagamo do večje učinkovitosti, boljših odnosov ter kvalitetnejšega življenja.
S pomočjo izkušenj, širokega nabora znanja, ki ga imamo in stalnim sledenjem psiholoških in pedagoških dognanj, svoje metode, tehnike in vsebine prilagajamo potrebam svojih naročnikov. Ob tem se prilagodimo zahtevam, pogojem, izkušnjam udeležencev in seveda tudi času, ki ga imamo za izvedbo na razpolago.
Razvoj ene ali več veščin ni enkraten dogodek, temveč je to razvojni proces, zato priporočamo modularen način pridobivanja novih znanj.
Dobro primerjavo tu lahko naredimo z našo željo po izklesanih mišicah, kjer ni dovolj le en obisk v fitnesu ampak ponavljajoče se vaje. Vsak modul v delavnicah pri udeležencih vzpodbudi razmišljanje, prikaže tehnike in metode pridobivanja posameznih veščin in spodbuja k proaktivnosti.
Poleg tega v vsakem naslednjem modulu gradimo oziroma nadgrajujemo široko mrežo kompetenc in postavimo trdne temelje.
Slovenski izkustveni pedagog Rudi Ocepek pravi: »Učencu, ki še nikoli ni videl hiše, brez predhodne izkušnje razlagajo o opeki, pesku, cementu, apnu itn. Vsak kos posebej razčlenijo in opišejo ter potem pričakujejo, da bo učenec znal zgraditi hišo in v njej kakovostno živeti. Tega seveda ne zmore, tudi takrat ne, ko mu opišejo kakšen tovornjak opeke več, kot je potrebno.«
Tudi mi na Klinovih OPUS delavnicah skrbimo, da znanje udeležencev strukturiramo. Vsako posamezno delavnico pripravimo in tekom izvedbe sledimo principom izkustvenega učenja. Udeležencem omogočimo, da se seznanijo s pomembnimi teoretičnimi znanji, da o njih usmerjeno razmišljajo, primerjajo svojo izkušnjo z izkušnja
mi drugih, integrirajo nova znanja z že obstoječimi in v varnem okolju preizkušajo in uporabijo tisto, česar so se naučili in spoznali.
Ne smemo pa pozabiti, da je poleg izkušnje zelo pomembna refleksija.
Zagovarjamo stališče, da se razvoj posameznika prične z možnostjo refleksije, ki mu omogoča, da se za trenutek iz rutine umakne vase in na specifično kompetenco ali izziv pogleda iz različnih perspektiv. Tako tekom OPUS delavnic uporabljamo različne reflektivne tehnike, s pomočjo katerih ponovno spodbujamo njihovo proaktivnost in razmislek o tem, kako spoznane veščine uporabiti v praksi.
In kar je najpomembneje: poganja nas strast.
Zagotovo je zgoraj opisanih dovolj razlogov za sodelovanje. V kolikor pa vas zanima še kaj ali bi nas radi osebno spoznali, nam pišite na info@klin.si.